Український хліб, крупи, борошно та макарони на шляху до ЄС

Український хліб, крупи, борошно та макарони на шляху до ЄС

Уряд працює над зближенням позицій виробників ти ритейлерів в питанні розрахунків за поставлений товар

Уряд працює над зближенням позицій виробників ти ритейлерів в питанні розрахунків за поставлений товар

Уряд України вважає надзвичайно важливим для ефективної безперебійної роботи товаровиробників та ритейлерів узгодження питання щодо термінів сплати за поставлений товар і активно працює зі сторонами над зближенням позицій. Про це повідомила за підсумками онлайн-зустрічі з асоціаціями харчової промисловості Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Питання розрахунків за поставлені товари справді болюче, оскільки кожна зі сторін вважає, що кредитує за свій рахунок іншу. Йдеться, зокрема, про розрахунки за товари, що мають істотну соціальну значущість, та про заборгованість за раніше поставлений товар. Уряд вважає, що оптимальним вирішенням є узгодження позицій виробників та продавців у процесі діалогу та посилення дисципліни розрахунків. Нещодавно ми вислухали думку ритейлерів, сьогодні почули харчовиків», - підкреслила вона.

На доручення Ю.Свириденко Мінекономіки та Мінагрополітики за участю асоціацій виробників харчової продукції і рітейлерів наразі опрацьовуються питання оптимізації строків розрахунків. 

«Ми намагаємося зблизити позиції сторін. Зокрема, як компромісний варіант пропонуємо встановити терміни розрахунків у 24 або 30 діб. При цьому перелік товарів буде дещо розширено. Якщо сторони не домовляться, ми вимушені будемо задіяти інші механізми, хоча Уряд принципово проти посилення регулювання», - зазначила Ю. Свириденко.

Виробники зернової харчової продукції зможуть безпосередньо поспілкуватись з представниками Мінагрополітики та Мінекономіки, які 27 жовтня приймуть участь у бізнес-конференції «Український хліб, крупи, борошно та макарони на шляху до ЄС».

В ході заходу будемо обговорювати найактуальніші та найболючіші питання галузі!

З попередньою програмою конференції можна ознайомитися за посиланням.